Nya Moderaterna - Sveriges arbetarparti


Vi tror på ett Sverige där alla som vill och kan arbeta har ett jobb att gå till. På ett Sverige som fortsätter framåt med en arbetslinje, som inte vänder åter till utanförskap och bidragslinje.
 

Läs mer om vår politik

Gilla vår Facebooksida!

Ett starkare Sverige - Alliansens budgetmotion för 2015

Stopp för proposition mot det fria vårdvalet

Anna Kinberg Batra sammanfattar Alliansens budget

Moderater i Skåne

Bjuv

Kontaktperson: Ann-Charlotte Hammar Johnsson
Telefonnummer: 0702-12 61 83
E-post: ann-charlotte.hammar.johnsson@moderat.se

Bromölla

Kontaktperson: Lotta Hellström
Telefonnummer: 0734-43 43 87
E-post: info@bromollamoderat.se

Burlöv

Kontaktperson: Nils Holmqvist
Telefonnummer: 0709-84 90 14
E-post: nholmqvist@telia.com

Båstad

Kontaktperson: Jan Ahlström
Telefonnummer: 0766-36 60 60
E-post: janahlstrom@me.com

Eslöv

Kontaktperson: Christine Melinder
Telefonnummer: 0709-24 94 71
E-post: christine@melinder.nu

Helsingborg

Kontaktperson: Robin Holmberg
Telefonnummer: 042-21 51 23
E-post: robin.holmberg@moderat.se

Hässleholm

E-post: hassleholm@moderat.se

Höganäs

Kontaktperson: Göran Bengtsson
Telefonnummer: 0708-80 08 03
E-post: goran.bengtsson@hoganas.se

Hörby

Kontaktperson: Lars Göran Ritmer
Telefonnummer: 010-562 95 42
E-post: ritmer@live.com

Höör

Kontaktperson: Björn Andreasson
Telefonnummer: 0706-11 41 00
E-post: bjorn.andreasson@moderat.se

Klippan

Kontaktperson: Hans-Bertil Sinclair
Telefonnummer: 0734-39 87 15
E-post: hansbertil.sinclair@moderat.se

Kristianstad

Kontaktperson: Göran Montan
Telefonnummer: 0705-23 85 46
E-post: goran.montan@riksdagen.se

Kävlinge

Kontaktperson: Johan Ericsson
Telefonnummer: 0708-73 71 41
E-post: johan.ericsson@omniprotect.se

Landskrona

Kontaktperson: Erik Raita
Telefonnummer: 0768-22 12 22
E-post: erik.raita@moderat.se

Lomma-Bjärred

Kontaktperson: Robert Wenglén
Telefonnummer: 073-350 97 95
E-post: Robert.Wenglen@fek.lu.se

Lund

Kontaktperson: Mats Helmfrid
Telefonnummer: 0707-34 77 67
E-post: mats.helmfrid@lund.se

Malmö

Kontaktperson: Adrian Borin
Telefonnummer: 040-10 40 60
E-post: adrian.borin@moderat.se

Moderata Seniorer Helsingborg

Moderata seniorer i Skåne

Kontaktperson: Karl G. Högberg
Telefonnummer: 0705-17 31 51
E-post: xiat.hogberg@telia.com

Moderata Ungdomsförbundet Skåne

Kontaktperson: Matilda Brondin
Telefonnummer: 070-274 07 02
E-post: matilda.brondin@moderat.se

Moderatkvinnorna i Skåne

Kontaktperson: Ulrica Fors Stenmarck
Telefonnummer: 040-630 90 79
E-post: ulrica.fors@moderat.se

Osby

Kontaktperson: Carl-Magnus Nilsson
Telefonnummer: 0733-09 95 51
E-post: carl-magnus.nilsson@telia.com

Perstorp

Kontaktperson: Pehr Magnusson
Telefonnummer: 0733-58 66 94
E-post: pehr.magnusson@gmail.com

Seniorerna i Simrishamns Kommun

Kontaktperson: Bo Håkansson
Telefonnummer: 0705705205
E-post: bohakanhakansson@telia.com

Simrishamn

Sjöbo

Kontaktperson: Kent Ivan Andersson
Telefonnummer: 0706-25 68 53
E-post: kencar@sjobo.nu

Skurup

Kontaktperson: Anders Kristiansen
Telefonnummer: 0705-57 47 48
E-post: anders.kristiansen@skivarp.se

Staffanstorp

Kontaktperson: Carl Sonesson
Telefonnummer: 0705-15 34 02
E-post: carl.sonesson@moderat.se

Svalöv

Kontaktperson: Olof Röstin
Telefonnummer: 0705-23 17 30
E-post: olof.rostin@moderat.se

Svedala

Kontaktperson: Linda Allansson Wester
Telefonnummer: 0709-47 81 32
E-post: linda.allanssonwester@svedala.se

Tomelilla

Kontaktperson: Magnus Björkman
Telefonnummer: 0708-27 27 21
E-post: magnus.bjorkman@lm.lrf.se

Trelleborg

Kontaktperson: Ulf Bingsgård
Telefonnummer: 0708817110
E-post: ulf.bingsgard@moderat.se

Vellinge

Kontaktperson: Lars-Ingvar Ljungman
Telefonnummer: 0709-91 51 13
E-post: lars-ingvar.ljungman@vellinge.se

Ystad

Kontaktperson: Cecilia Fahlborg
Telefonnummer: 0709-47 71 48
E-post: cecilia.fahlborg@moderat.se

Åstorp

Kontaktperson: Pontus Pålsson
Telefonnummer: 0733-10 96 00
E-post: pontus.palsson@moderat.se

Ängelholm

Kontaktperson: Robin Holmberg
Telefonnummer: 0702-03 74 24
E-post: robin.holmberg@moderat.se

Öppna Moderater Syd

Kontaktperson: Edith Escobar
Telefonnummer: 0709-58 02 63
E-post: edith.escobar@moderat.se

Örkelljunga

Kontaktperson: Lennart Svensson
Telefonnummer: 0708-68 78 85
E-post: lennart-svensson@telia.com

Östra Göinge

Kontaktperson: Per Erik Mattsson
Telefonnummer: 0705-84 30 10
E-post: pe_m@telia.com

Webshop


Passa på att köpa vår Anders & Fredrik-tröja medan den finns i lager!

Till webshopen