Anna Kinberg Batra presenterade nya förslag på Sverigedagen

Sverige kan mer

Nya Moderaterna - Sveriges arbetarparti


Sverige är ett bra land - men mycket kan bli bättre. 
 

Läs mer om vår politik

Kallelse till förbundsstämma 2015

Tomas Tobé på Sverigedagen: Moderaterna ska vara Sveriges framtidsrörelse

Alliansen: Nödvändigt med bred översyn av det finanspolitiska ramverket

Bättre integration med nya vägar till jobb

Moderater i Dalarna

Avesta

Kontaktperson: Henrik Hästbacka
Telefonnummer: 076-5556616
E-post: henrik.hastbacka@moderat.se

Borlänge

Kontaktperson: Ulrik Bergman
Telefonnummer: 0706196677
E-post: ulrik.bergman@moderat.se

Falun

Kontaktperson: Mats Dahlberg
Telefonnummer: 070 746 58 29
E-post: mats@righteducation.se

Gagnef

Kontaktperson: Stefan J. Eriksson
Telefonnummer: 0705-558096
E-post: stefan.eriksson@moderat.se

Hedemora

Kontaktperson: Larz Andersson
Telefonnummer: 0730-935 935
E-post: larz.andersson@moderat.se

Leksand

Kontaktperson: Sebastian Larsson
Telefonnummer: 0768-310 881
E-post: Sebastian.larsson@moderat.se

Ludvika

Kontaktperson: Linda Kardell Broman
Telefonnummer: 0730479716
E-post: linda@josefbroman.se

Malung-Sälen

Kontaktperson: Peter Vogt
Telefonnummer: 070-4713648
E-post: peter.vogt@moderat.se

Mora

Kontaktperson: Gunilla Spjotgard
Telefonnummer: 073-835 71 33
E-post: gunilla.spjotgard@moderat.se

Orsa

Kontaktperson: Peter Vogt
Telefonnummer: 070-4713648
E-post: peter.vogt@moderat.se

Rättvik

Kontaktperson: Peter Vogt
Telefonnummer: 070-4713648
E-post: peter.vogt@moderat.se

Smedjebacken-Söderbärke

Kontaktperson: Lotta Gunnarsson
Telefonnummer: 076 723 52 84
E-post: lotta.gunnarsson@moderat.se

Säter

Kontaktperson: Tommy Andersson
Telefonnummer: 070-5382164
E-post: malin.hedlund@saterssnickerifabrik.se

Vansbro

Kontaktperson: Peter Vogt
Telefonnummer: 023-196 60
E-post: peter.vogt@moderat.se

Älvdalen

Kontaktperson: Nils-Åke Norman
Telefonnummer: 0251-31150
E-post: nilsake.norman@telia.com

Bli medlem

 

För ett bättre Sverige! 

Bli medlem i Nya Moderaterna!  Stöd vårt arbete för att Sverige ska bli ett firare, tryggare och mer rättvist land.
Bli medlem nu