Sex av tio västmanlänningar vill folkomrösta om Svealandsregionen

Bli medlem i Moderaterna i Västmanland

Ojämlik hjärtsjukvård i Västmanland

"Män och kvinnor ska få lika god vård"

Kontaktuppgifter och adress

Vad är på gång? Kika i kalendariet

Bårhuset för trångt - Dellham kräver åtgärder

Moderater i Västmanland

Arboga

Badelunda-Lundby-Skerike

Kontaktperson: -
Telefonnummer: -
E-post: -

Fagersta

Kontaktperson: Christian Eriksson
E-post: christian@levainolnet.se

Hallstahammar

Kontaktperson: Jenny Landernäs
Telefonnummer: 0739-880404
E-post: jenny.landernas@moderat.se

Kungsör

Kontaktperson: Stellan Lund
Telefonnummer: 073-3610103
E-post: stellan.lund@moderat.se

Köping

Kontaktperson: Stefan Bengtsson Svärd
Telefonnummer: 0706035351

Landstinget Västmanland

Kontaktperson: Tomas Högström
E-post: tomas.hogstrom@moderat.se

Moderatkvinnorna Västmanland

Kontaktperson: Susanne Henning Aihonen
E-post: susanne.henning@moderat.se

Norberg

Kontaktperson: Mikael Bolinder
Telefonnummer: 0760589799
E-post: mikael.bolinder@moderat.se

Sala

Kontaktperson: Andreas Weiborn
Telefonnummer: 0737323908
E-post: andreas.weiborn@moderat.se

Skinnskatteberg

Kontaktperson: Pernilla Danielsson
Telefonnummer: 0708 659 615
E-post: pernilla.danielsson@moderat.se

Surahammar

Västerås

Kontaktperson: Maria Dellham
Telefonnummer: 070-755 24 40
E-post: maria.dellham@moderat.se