Anna Kinberg Batra föreslagen till nya partiledare

Alliansens budget för region Örebro län 2015

Här finner du Alliansens budget för region Örebro län 2015

Läs mer här!

Nya Moderaterna presenterar nya talespersoner

Anna Kinberg Batra: Så slår Löfvens affärsplan mot jobben

Följ Ola Karlssons blogg här

Alliansens budget för region Örebro län 2015

Tack Reinfeldt - du gjorde landet bättre.

Moderater i Örebro län

Askersund

Kontaktperson: Per-Olof Thulin
Telefonnummer: 073-085 00 18
E-post: per-olof.thulin@moderat.se

Hallsberg

Kontaktperson: Ewa Unevik
Telefonnummer: 070-2282717
E-post: ewa.unevik@moderat.se

Karlskoga

Kontaktperson: Anna Danielsson
Telefonnummer: 070-7416738
E-post: anna@adminca.se

Kumla

Laxå

Kontaktperson: Ylva von Scheele
Telefonnummer: 070-5408006
E-post: ylva.von.scheele@telia.com

Lekeberg

Kontaktperson: Håkan Söderman
Telefonnummer: 0585-813 48
E-post: hakan.soderman@telia.com

Lindesberg

Kontaktperson: Pär-Ove Lindqvist
Telefonnummer: 070-5613748
E-post: par-ove.lindqvist@lindesberg.se

Ljusnarsberg

Kontaktperson: Ulf Hilding
Telefonnummer: 070-6065389

Moderata seniorer i Örebro län

Kontaktperson: Maud Hadders
Telefonnummer: 070-595 49 52
E-post: maud.hadders@gmail.com

Moderaterna i Örebro läns landsting

Kontaktperson: Susan Berqvist
Telefonnummer: 019-602 74 52
E-post: orebro@moderat.se

Nora

Kontaktperson: Ewa Turesson
Telefonnummer: 070-3493398
E-post: ewa.turesson@moderat.se

Östernärkemoderaterna

Kontaktperson: Lennart Carlsson
Telefonnummer: 070-6774780
E-post: lencar64@gmail.com

Bli medlem

BLI MEDLEM!
  • Gör din röst hörd
  • Påverka samhället
  • Stöd Moderaterna

Bli medlem nu!

Bli medlem