Nya Moderaterna - Sveriges arbetarparti


Vi tror på ett Sverige där alla som vill och kan arbeta har ett jobb att gå till. På ett Sverige som fortsätter framåt med en arbetslinje, som inte vänder åter till utanförskap och bidragslinje.
 

Läs mer om vår politik

Tack Reinfeldt - du gjorde landet bättre.

Anna Kinberg Batra: Så slår Löfvens affärsplan mot jobben

Hökmark: Sverige behöver en ny säkerhetspolitik

Facken går emot Löfvens traineeplatser

Moderater i Bohuslän

Härryda

Kontaktperson: Per Vorberg
Telefonnummer: 070-9999025
E-post: per.vorberg@moderat.se

Kungälv

Kontaktperson: Michael Hennler
Telefonnummer: 073-4330933
E-post: michael.hennler@moderat.se

Lysekil

Munkedal

Telefonnummer: ´
E-post: bohuslan@moderat.se

Mölndal

Kontaktperson: Kristian Vramsten
Telefonnummer: 0739-024445

Orust

Kontaktperson: Mats Överfjord
Telefonnummer: 0705 900 600
E-post: mats.overfjord@alfanova.se

Partille

Sotenäs

Kontaktperson: Ordförande partiföreningen: Ulla Christensson Ljunglide
Telefonnummer: Mobil: 070 229 0259
E-post: ulla.ljunglide@sotenas.se

Stenungsund

Kontaktperson: Sofia Westergren
Telefonnummer: 0705-245260
E-post: sofia.westergren@stenungsund.se

Strömstad

Tanum

Kontaktperson: Cles G Hansson
E-post: cgh@amberadvokater.se

Tjörnmoderaterna

Kontaktperson: Mike Hansson
Telefonnummer: 073-9472449
E-post: hansson@broadtrade.se

Uddevalla

Öckerö

Kontaktperson: Arne Lernhag
Telefonnummer: 031-976201
E-post: arne.lernhag@ockero.se