Kallelse Extra Förbundsstämma 2015

Underlätta för unga att få ett första jobb!

Bensinskatten slår hårt mot den levande landsbygden

Nu krävs krafttag mot radikalisering

Stärk välfärden med kvalitet, mångfald och ordning och reda

Nya Moderaterna i Almedalen

Ungdomarna får betala för regeringens budget

Moderater i Bohuslän

Härryda

Kontaktperson: Mikael Johannison
Telefonnummer: 0705-44 50 36
E-post: mikael@johannison.se

Kungälv

Kontaktperson: Thomas Alpner
Telefonnummer: 0705-46 55 76
E-post: thomas.alpner@aventus.nu

Lysekil

Kontaktperson: Richard Åkerman
Telefonnummer: 072-300 79 40
E-post: richard.akerman@moderat.se

Munkedal

Kontaktperson: Malin Östman
Telefonnummer: 0702-33 61 44
E-post: torreby3@hotmail.com

Mölndal

Kontaktperson: Kristian Vramsten
Telefonnummer: 0739-024445
E-post: kristian.vramsten@volvo.com

Orust

Kontaktperson: Mats Överfjord
Telefonnummer: 0705 900 600
E-post: mats.overfjord@moderat.se

Partille

Kontaktperson: Linda Fröberg
Telefonnummer: 0702-55 65 67
E-post: lindafroberg@hotmail.com

Sotenäs

Kontaktperson: Ordförande partiföreningen: Ulla Christensson Ljunglide
Telefonnummer: Mobil: 070 229 0259
E-post: ulla.ljunglide@sotenas.se

Stenungsund

Kontaktperson: Linda Fröberg
Telefonnummer: 0702-55 65 67
E-post: lindafroberg@hotmail.com

Strömstad

Kontaktperson: Siwert Hjalmarsson
Telefonnummer: 0702-10 10 10
E-post: siwert@tvboden.se

Tanum

Kontaktperson: Cles G Hansson
Telefonnummer: 0708-30 67 36
E-post: cgh@sannasberget.se

Tjörnmoderaterna

Kontaktperson: Björn Möller
Telefonnummer: 0705-12 09 28
E-post: bjorn.f.moller@gmail.com

Uddevalla

Kontaktperson: Björn Skår
Telefonnummer: 0706-360361
E-post: bjorn.skar@vgregion.se

Öckerö

Kontaktperson: Eivind Orvarsson
Telefonnummer: 0707-47 47 20
E-post: eivind.orvarsson@skola.ockero.se