Bohuslän kan mer

Nya strandskyddet sänker Bohuslän

Länsstyrelsens utökning av strandskyddet i Bohuslän hämmar både tillväxten och turismen, skriver Moderaterna i Bohuslän.

Nu krävs krafttag mot radikalisering

Stärk välfärden med kvalitet, mångfald och ordning och reda

Nya Moderaterna i Almedalen

Ungdomarna får betala för regeringens budget

Moderater i Bohuslän

Härryda

Kontaktperson: Per Vorberg
Telefonnummer: 070-9999025
E-post: per.vorberg@moderat.se

Kungälv

Kontaktperson: Michael Hennler
Telefonnummer: 073-4330933
E-post: michael.hennler@moderat.se

Lysekil

Munkedal

Telefonnummer: ´
E-post: bohuslan@moderat.se

Mölndal

Kontaktperson: Kristian Vramsten
Telefonnummer: 0739-024445

Orust

Kontaktperson: Mats Överfjord
Telefonnummer: 0705 900 600
E-post: mats.overfjord@moderat.se

Partille

Sotenäs

Kontaktperson: Ordförande partiföreningen: Ulla Christensson Ljunglide
Telefonnummer: Mobil: 070 229 0259
E-post: ulla.ljunglide@sotenas.se

Stenungsund

Kontaktperson: Sofia Westergren
Telefonnummer: 0705-245260
E-post: sofia.westergren@stenungsund.se

Strömstad

Tanum

Kontaktperson: Cles G Hansson
E-post: cgh@amberadvokater.se

Tjörnmoderaterna

Kontaktperson: Mike Hansson
Telefonnummer: 073-9472449
E-post: hansson@broadtrade.se

Uddevalla

Öckerö

Kontaktperson: Arne Lernhag
Telefonnummer: 031-976201
E-post: arne.lernhag@ockero.se