Nya strandskyddet sänker Bohuslän

Länsstyrelsens utökning av strandskyddet i Bohuslän hämmar både tillväxten och turismen, skriver Moderaterna i Bohuslän.

Bohuslän kan mer

Kallelse till förbundsstämma 2015

I enlighet med förbundets stadgar kallas förbundsstyrelsen och ombud för föreningarna här till förbundsstämma.
Lördagen den 30 maj 2015 kl 09.30, Stenungsbaden Yacht club, Stenungsund.

 

Nu krävs krafttag mot radikalisering

10,2 miljarder extra för att stärka Sveriges försvar

Alliansens partiledare: Så vill vi utveckla vår politik

Ungdomarna får betala för regeringens budget

Moderater i Bohuslän

Härryda

Kontaktperson: Per Vorberg
Telefonnummer: 070-9999025
E-post: per.vorberg@moderat.se

Kungälv

Kontaktperson: Michael Hennler
Telefonnummer: 073-4330933
E-post: michael.hennler@moderat.se

Lysekil

Munkedal

Telefonnummer: ´
E-post: bohuslan@moderat.se

Mölndal

Kontaktperson: Kristian Vramsten
Telefonnummer: 0739-024445

Orust

Kontaktperson: Mats Överfjord
Telefonnummer: 0705 900 600
E-post: mats.overfjord@alfanova.se

Partille

Sotenäs

Kontaktperson: Ordförande partiföreningen: Ulla Christensson Ljunglide
Telefonnummer: Mobil: 070 229 0259
E-post: ulla.ljunglide@sotenas.se

Stenungsund

Kontaktperson: Sofia Westergren
Telefonnummer: 0705-245260
E-post: sofia.westergren@stenungsund.se

Strömstad

Tanum

Kontaktperson: Cles G Hansson
E-post: cgh@amberadvokater.se

Tjörnmoderaterna

Kontaktperson: Mike Hansson
Telefonnummer: 073-9472449
E-post: hansson@broadtrade.se

Uddevalla

Öckerö

Kontaktperson: Arne Lernhag
Telefonnummer: 031-976201
E-post: arne.lernhag@ockero.se